25. Gala Honorowej Statuetki Batorego w III Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie zakończona sukcesem

25. Gala Honorowej Statuetki Batorego w III Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie zakończona sukcesem

Miało to miejsce w ubiegły piątek, kiedy to w murach III Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie odbyła się wyjątkowa uroczystość – 25. Gala Honorowej Statuetki Batorego. To prestiżowe wydarzenie, które co roku gromadzi w szkolnych murach nauczycieli, absolwentów i sympatyków placówki, jest okazją do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla tej chorzowskiej szkoły.

Honorowa Statuetka Batorego to szczególnie cenione wyróżnienie w środowisku III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego. Nagrodę tę wprowadzono do szkolnej tradycji w 1977 roku, z okazji 50-lecia istnienia placówki. Pomysłodawcą tego prestiżowego wyróżnienia był Janusz Nowakowski, zarówno nauczyciel jak i absolwent liceum.

W miniony piątek, dokładnie 17 listopada, odbyła się jubileuszowa, 25. edycja Gali. Podczas tej uroczystości zapadły decyzje o laureatach i odbyło się wręczenie nagród. Wydarzenie to przebiegało w atmosferze radości i wzajemnego szacunku, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: nauczyciele, absolwenci i przyjaciele szkoły.

Wyróżnienie w kategorii Nauczyciel – za wybitną pracę dydaktyczno-wychowawczą, wieloletnie zaangażowanie i wkład w życie szkoły – otrzymał Waldemar Podkidacz. W kategorii Absolwent, za osiągnięcia zawodowe, naukowe oraz promowanie dobrego imienia szkoły w różnorodnych aspektach działalności społecznej lub za utrzymanie ciągłej łączności z uczniami i wspieranie ich edukacji i inicjatyw – statuetka została przyznana Annie Pelce.