Flaga Polski znieważona przez mieszkańców Chorzowa podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Flaga Polski znieważona przez mieszkańców Chorzowa podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Dwóch mieszkańców Chorzowa wybrało nietypowy sposób świętowania Dnia Niepodległości. Użyli polskiej flagi jako narzędzia do swojego kontrowersyjnego przedstawienia na dachu Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie. Incydent rozegrał się 11 listopada, na krótko przed dziewiątą rano.

Patrol straży miejskiej zauważył dwie osoby na dachu urzędu, trzymające flagę Polski. Chorzowskie służby zostały natychmiast zaalarmowane o sytuacji. Gdy mężczyźni zauważyli zbliżających się funkcjonariuszy, nie myśleli o kapitulacji. Postanowili skorzystać z włazu dachowego, by wejść do wnętrza budynku i tam przeczekać rozwój sytuacji.

Początkowe śledztwo wykazało, że sprawcy oderwali drzewiec flagi narodowej, która była umieszczona na budynku, po czym wspięli się z nią na dach. Informacje te potwierdził oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, młodszy aspirant Karol Kolaczek.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Chorzowa, którzy w czasie incydentu byli pod wpływem alkoholu. Motywy ich działania nie są jeszcze znane. Zostali oskarżeni o znieważenie symbolu państwowego oraz zakłócenie miru domowego, co może skutkować karą do jednego roku pozbawienia wolności.