Chorzów znów zamieni się w krainę czekolady! Festiwal Czekolady powraca z dodatkowym smakiem świąt

Chorzów znów zamieni się w krainę czekolady! Festiwal Czekolady powraca z dodatkowym smakiem świąt

Festiwal Czekolady, projekt promujący polskie manufaktury czekolady i kulturę jej konsumpcji, wraca do Chorzowa na początku grudnia. Miasto to stanie się tym samym zimową stolicą słodkości. Będzie to kolejna odsłona Festiwalu Czekolady i Prezentów, który odbędzie się na chorzowskim Rynku. Tym razem impreza urozmaicona zostanie dodatkowymi atrakcjami wprowadzającymi magiczną atmosferę świąt.

Oryginalny projekt Festiwalu Czekolady zapoczątkowany został kilka lat temu z miłości do tego słodkiego łakocia. Wydarzenie to odwiedziło już 21 miast w Polsce, przyciągając dziesiątki tysięcy miłośników czekolady. Chorzów po raz kolejny znalazł się na liście miast, które będą gościć festiwal.

Będący miejscem festiwalu chorzowski Rynek od 1 do 3 grudnia zamieni się w prawdziwą kopalnię czekoladowych rarytasów. Goście wydarzenia będą mogli cieszyć się stoiskami pełnymi tabliczek czekolady, pralin, ziaren kakao, owoców w czekoladzie i fontann z płynną czekoladą. Atrakcją będzie także możliwość spróbowania pikantnych potraw z sosem czekoladowym.

Organizatorzy festiwalu zapowiadają szereg atrakcji dla gości. Na chorzowskim Rynku będzie można odwiedzić Dom Mikołaja, spotkać producentów czekolady, degustować słodycze z różnych zakątków świata, podziwiać magiczne świąteczne aranżacje i posłuchać koncertów świątecznych w wykonaniu dzieci i młodzieży.

W ramach festiwalu odbędzie się również Śląska Parada Mikołajów, która jest jednym z największych zaskoczeń przygotowanych przez organizatorów. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Chorzowa oraz okolicznych miast. Marsz rozpocznie się pod Kościołem św. Jadwigi przy ul. Wolności i zakończy na Rynku Miasta, gdzie podczas Festiwalu Czekolady i Prezentów na głównej scenie wyłoniony zostanie prawdziwy Mikołaj.

Organizatorzy zachęcają do przebrania się za Mikołaja, elfa czy renifera i akcentowania swoim wyglądem miłości do legend, baśni i tradycji związanych z postacią Świętego Mikołaja. Dodatkowo, podczas Zlotu Mikołajów w Chorzowie odbędzie się muzyczne show i artystyczne wyzwanie dla wszystkich uczestników. W konkursie na prawdziwego Mikołaja do wygrania jest nagroda w wysokości 3000 zł.