Kierowca pod wpływem alkoholu, bez prawa jazdy i z nadmiarem pasażerów zatrzymany w Chorzowie

Kierowca pod wpływem alkoholu, bez prawa jazdy i z nadmiarem pasażerów zatrzymany w Chorzowie

Podczas nocnej patroli, funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Chorzowie zwrócili uwagę na srebrny pojazd marki Peugeot, który przemieszczał się po ulicach miasta z zaskakująco dużą prędkością. Mężczyzna prowadzący samochód nie zastosował się do sygnału do zatrzymania, co skłoniło policjantów do zdecydowanego działania.

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie opisują sytuację, mówiąc, że srebrny Peugeot kilkakrotnie przekraczał ciągłą linię rozdzielającą pasy ruchu. Kiedy policjanci postanowili dokonać kontroli, mężczyzna za kierownicą jeszcze bardziej przyspieszył, ignorując ich sygnał do zatrzymania. Po krótkim pościgu, funkcjonariusze zablokowali drogę desperacko uciekającego kierowcy.

Kiedy droga została mu zablokowana, kierowca podjął kolejną próbę uniknięcia konfrontacji z prawem. Wsiadł z pojazdu i rozpoczął ucieczkę pieszo, ale szybko został schwytany przez jednego z policjantów.

W wyniku kontroli okazało się, że 23-letni mężczyzna z Kobióra nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo, w samochodzie przewoził pięć osób, co przekraczało dozwoloną liczbę pasażerów. Badanie alkomatem wykazało, że miał niemal promil alkoholu we krwi. Teraz los 23-latka będzie decydowany przez sąd, a grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności.