Dzień Miodu w Skansenie w Chorzowie: słodko i edukacyjnie

Dzień Miodu w Skansenie w Chorzowie: słodko i edukacyjnie

„Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, znany również jako Muzeum Skansen, zaprasza do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu na świeżym powietrzu – Dniu Miodu. To wydarzenie pozwoli zrozumieć tradycje pszczelarstwa oraz skosztować wysokiej jakości produktów miodowych. Miód, jeden z najstarszych i najbardziej naturalnych produktów spożywczych, jest ceniony nie tylko za swój smak, ale także za swoje zdrowotne i kosmetyczne właściwości. Ten wyjątkowy dzień poświęcony miodowi odbędzie się 7 lipca w chorzowskim Skansenie.

Wraz ze Śląskim Związkiem Pszczelarzy w Katowicach organizujemy różnego rodzaju atrakcje, takie jak pokazy wirowania miodu, czyli procesu ekstrakcji miodu z plastra, a także warsztaty lania świec woskowych. Pasieka edukacyjna „Skrzydlaci Przyjaciele” zlokalizowana w zagrodzie sołtysa pokaże sprzęt pszczelarski oraz ul pokazowy i przeprowadzi warsztaty „Jak żyją pszczoły”. W ramach działań edukacyjnych, najmłodsi goście będą mieli możliwość pomalowania prawdziwego ula według wcześniej przygotowanych wzorów, a także nauczenia się, jak wykonać świecę z pszczelej węzy – informują organizatorzy.

Lista atrakcji nie kończy się tutaj. W Zagrodzie z Frydka będzie można obejrzeć prezentację historycznego sprzętu pszczelarskiego oraz wziąć udział w pokazach i warsztatach związanych z pracą pszczelarza. Przy domu sołtysa odbędzie się konkurs, podczas którego producenci miodu będą mieli możliwość zaprezentować swoje produkty gościom muzeum, którzy będą mogli je skosztować i wybrać najlepszy.

Ciekawym punktem programu Dnia Miodu będą wykłady prowadzone przez profesora Artura Stojko, specjalistę w dziedzinie apiterapii, czyli terapeutycznego wykorzystania miodu. Producenci miodu i pokrewnych produktów również podzielą się swoją wiedzą na temat szerokiego zakresu zastosowania tych naturalnych produktów – dodają organizatorzy.