Chorzowski magistrat uhonorował najzdolniejszych uczniów: 63 osoby otrzymały nagrody

Chorzowski magistrat uhonorował najzdolniejszych uczniów: 63 osoby otrzymały nagrody

Nieodłączną częścią końca roku szkolnego są podsumowania i ceremonie wręczania nagród. W Chorzowie, ten okres stał się także momentem, w którym władze miasta szczególnie doceniły najbardziej zdolnych uczniów miejscowych szkół podstawowych i średnich. Aż 63 osoby zostały uznane za najzdolniejszych podczas tradycyjnego spotkania, które odbyło się w miejscowym magistracie.

Ostatni czwartek był dniem szczególnym dla sali sesyjnej Urzędu Miasta w Chorzowie, gdzie odbyło się coroczne spotkanie z olimpijczykami i prymusami szkół chorzowskich. Najlepsi uczniowie otrzymali listy gratulacyjne z rąk prezydenta miasta Szymona Michałka, jego zastępcy Jacka Króliczka oraz przewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Sudoł.

Prezydent Chorzowa, Szymon Michałek podkreślił jak ważne jest to wydarzenie. – „Miałem dziś przyjemność spotkać się z rodzicami oraz naszymi laureatami konkursów wojewódzkich i olimpiad oraz prymusami szkół podstawowych i średnich. To było doskonałe miejsce, aby wyrazić moją wielką wdzięczność za ciężką pracę, jaka została włożona w zdobywanie wiedzy. Cieszę się, że edukacja w naszych szkołach odbywa się na tak wysokim poziomie. Życzę wszystkim nagrodzonym jeszcze więcej sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym” – mówił prezydent.

Podczas ceremonii uhonorowano łącznie 26 laureatów i 20 prymusów szkół podstawowych oraz 4 finalistów olimpiad i 13 prymusów szkół średnich. Wszystkim nagrodzonym składamy najserdeczniejsze gratulacje!