Dachowanie samochodu na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach

Dachowanie samochodu na Drogowej Trasie Średnicowej w Katowicach

W sobotni wieczór 1 kwietnia 2023 roku doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, jakim było wywrócenie się samochodu osobowego na Drogowej Trasie Średnicowej (DTŚ) prowadzącej w kierunku Chorzowa. Straż pożarna z Katowic poinformowała, że kierujący samochodem opuścił pojazd o własnych siłach przed nadejściem ratowników na miejsce wypadku. Przyczyny i okoliczności tego dachowania są wciąż nieustalone, a nad ich wyjaśnieniem pracuje obecnie policja. W związku z działaniami prowadzonymi na miejscu zdarzenia, wyłączono jeden z pasów drogowych.

Samochód osobowy dachował w bliskiej odległości od sklepu Decathlon na katowickim odcinku DTŚ. Strazacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu 1 kwietnia 2023 roku około godziny 19:00.

W oficjalnym komunikacie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach czytamy: „W dniu dzisiejszym o godzinie 19:03 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej otrzymało informację o dachowaniu pojazdu osobowego na Drogowej Trasie Średnicowej imienia Nikodema i Józefa Renców prowadzącej w kierunku Chorzowa”.