Nadmierna prędkość na motorze w Chorzowie – 36-latek pożegna się z maszyną

Nadmierna prędkość na motorze w Chorzowie – 36-latek pożegna się z maszyną

W Chorzowie, na popularnej i ruchliwej ulicy Katowickiej, 36-letni mężczyzna z sąsiedniego miasta został zatrzymany przez policję za jazdę z nadmierną prędkością. Na liczniku motocykla widniało 115 km/h, co oznacza, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym praktycznie dwukrotnie. W miejscu, gdzie kontrolowali go funkcjonariusze drogówki, obowiązywało ograniczenie do 60 km/h.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, a sprawca nie był mieszkańcem Chorzowa, lecz pochodził z jednego z pobliskich miast. Gdy został zatrzymany przez chorzowskich policjantów, 36-latek tłumaczył swoje nieodpowiednie zachowanie pierwszą jazdą po zimowej przerwie. Jednocześnie przyznał przed funkcjonariuszami, że zdawał sobie sprawę z tego, że „przesadził” z prędkością – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Teraz mężczyzna będzie musiał na jakiś czas rozstać się ze swoim motocyklem, ponieważ poniesie konsekwencje swojego niebezpiecznego zachowania na drodze. Tego rodzaju wykroczenia są traktowane bardzo poważnie, a kierowcy muszą się liczyć z surowymi restrykcjami. Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu.