Zgony na przystanku tramwajowym w Chorzowie

Zgony na przystanku tramwajowym w Chorzowie

Do niepokojącego zdarzenia doszło na przystanku tramwajowym Chorzów Polna (kierunek centrum miasta), położonym przy ulicy Katowickiej (DK79), będącej ruchliwą drogą łączącą Chorzów z Bytomiem. O interwencji policji poinformowano o godzinie 7.43, gdy wpłynęły doniesienia o tym, że prawdopodobnie jedna z osób znajdujących się na przystanku nie żyje – relacjonuje młodszy aspirant Karol Kolaczek, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Natychmiast po otrzymaniu informacji na miejsce zdarzenia udały się służby ratunkowe oraz policja, które rozpoczęły działania pod nadzorem prokuratora. W wyniku przeprowadzanych czynności stwierdzono, że ofiara to młoda osoba w wieku zaledwie 39 lat. Na chwilę obecną nie są znane okoliczności ani przyczyna śmierci tej osoby.

Aby wyjaśnić dokładne przyczyny tragicznego zdarzenia, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Badanie to pomoże wykluczyć lub potwierdzić ewentualne przyczyny zgonu, a także pozwoli przedstawić dokładne okoliczności i kontekst tego niecodziennego przypadku. Wszystkie działania prowadzone są w ścisłej współpracy z prokuraturą, która nadzoruje postępowanie.