Chorzów: DDTŚ była świadkiem poważnego wypadku drogowego

Chorzów: DDTŚ była świadkiem poważnego wypadku drogowego

Na terenie Chorzowa doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, które aktualnie jest badane pod kątem okoliczności przez miejscowych funkcjonariuszy policji. Miało ono miejsce dzisiaj, na początku dnia, na jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych – Drogowej Trasie Średnicowej. Samochód typu bus, którym jechało siedem mężczyzn, niespodziewanie uderzył w barierki bezpieczeństwa. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia dwoje ludzi zostało przewiezionych do szpitala.

Wypadku na Drogowej Trasie Średnicowej w kierunku stolicy województwa śląskiego – Katowic, doszło dokładnie kilka minut po piątej nad ranem. Zachodzące niebezpieczne wydarzenie miało miejsce parędziesiąt metrów przed wiaduktem krzyżującym się z ulicą ks. Gałeczki. W aucie bus podróżowało siedem osób, w tym 44-letni kierowca oraz sześciu pasażerów w wieku od 19 do 39 lat. Dwoje z nich odniosło obrażenia, jednak na szczęście nie stanowią one zagrożenia dla ich życia i zdrowia, ale wymagały pomocy medycznej. Funkcjonariusze przez kilka godzin podejmowali czynności na miejscu zdarzenia, a obecnie starają się wyjaśnić co było przyczyną wypadku. Na pewno jednym z czynników mogła być bardzo śliska nawierzchnia w miejscu zdarzenia.

Policja przypomina, że pomimo tego, że temperatura za dnia jest dodatnia, to w nocy zjawisko przymrozku jest często spotykane. Ten niewielki spadek temperatury wystarcza, by mokra nawierzchnia drogi zmieniła się w niebezpiecznie śliskie lodowisko w niektórych miejscach. Funkcjonariusze apelują – zwolnijmy i zachowajmy ostrożność na drodze!