Inauguracja budowy nowej poradni specjalistycznej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

Inauguracja budowy nowej poradni specjalistycznej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

Z 24 stycznia 2024 roku datuje się rozpoczęcie jednej z największych inwestycji w historii Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Tej wyjątkowej chwili towarzyszyło symboliczne wkopanie kapsuły czasu z rysunkami małych pacjentów i przesłaniem skierowanym do lokalnej społeczności przez Waldemara Kołodzieja, Przewodniczącego Rady Miasta, Andrzeja Kotalę, Prezydenta Miasta, Jerzego Szafranowicza, Dyrektora ZSM oraz Dariusza Frankowskiego, Prezesa Mostostalu Zabrze.

Całkowita wartość tej monumentalnej inwestycji wynosi 20 milionów złotych. Cieszyć może fakt, że połowę tego kosztu pokryje Miasto Chorzów w formie dofinansowania. Nowy budynek poradni specjalistycznych, który ma powstać przy ulicy Truchana 7, będzie domem dla nowoczesnych poradni dla dzieci. W planach jest utworzenie aż 15 poradni oraz 16 gabinetów zabiegowych, które będą posiadały osobne zaplecze.

Projekt ten nie zapomina także o komforcie zarówno małych pacjentów jak i ich rodziców. W budynku zaplanowano wygodne poczekalnie, a każda ze stref poradni zostanie oznaczona innym kolorem. To nie jedyny atut tej inwestycji, bowiem planuje się również rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla dzieci. Jak zaznaczył Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, jest to olbrzymia inwestycja, której celem jest ratowanie zdrowia i życia najmłodszych mieszkańców miasta.