Zaproszenie do bezpłatnych konsultacji na temat funduszy europejskich w Chorzowie

Zaproszenie do bezpłatnych konsultacji na temat funduszy europejskich w Chorzowie

Urzędowi Miasta Chorzów oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Katowicach mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na nieodpłatne spotkania konsultacyjne dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego z funduszy Unii Europejskiej. Najbliższa sesja doradcza odbędzie się w chorzowskim ratuszu już 8 lutego.

W całym kraju działa aż 77 Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. W każdym z nich doświadczeni doradcy udzielają profesjonalnych informacji na temat zdobycia dofinansowania z unijnych funduszy. Odwiedzając te miejsca, można dowiedzieć się między innymi jakie są kryteria, warunki i procedury przyznawania tych środków, jak określić czy nasz projekt ma szansę na otrzymanie unijnego wsparcia, skorzystać z fachowych porad podczas procesu tworzenia wniosków i realizacji projektu, a także uzyskać informacje dotyczące rozliczania już dofinansowanych inicjatyw.

Pomoc można uzyskać osobiście, wysyłając maila z pytaniem lub telefonicznie. Dodatkowo regularnie organizowane są Mobilne Punkty Informacyjne, oferujące specjalne dyżury doradcze poza siedzibą. Takie wydarzenie odbędzie się niebawem w Chorzowie.

Jak zdobyć unijne fundusze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, gdzie szukać danych o szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje oraz jakie są dostępne formy wsparcia dla firm – to tylko niektóre z pytań, na które potencjalni beneficjenci znajdą odpowiedzi w Mobilnym Punkcie Informacyjnym, który 8 lutego zawita do Chorzowa.

W małej sali posiedzeń (na II piętrze) od godziny 9:00 do 12:30 odbędzie się dyżur oferujący bezpłatne porady dotyczące możliwości zdobycia unijnego dofinansowania. Na to spotkanie zaprasza Zarząd Miasta Chorzów oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Katowicach.