23-letni mieszkaniec Kobióra wpadł podczas jazdy pod wpływem alkoholu z pięcioma pasażerami, nie posiadając prawo jazdy

23-letni mieszkaniec Kobióra wpadł podczas jazdy pod wpływem alkoholu z pięcioma pasażerami, nie posiadając prawo jazdy

Członkowie patrolu chorzowskiego komisariatu I natknęli się na srebrnego peugeota podczas nocnej służby. Pojazd ten poruszał się dynamicznie po ulicach miasta, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładniejszego przyjrzenia się jego kierowcy. Zauważywszy, że auto wielokrotnie przekracza ciągłą linię dzielącą pasy ruchu, podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli. Mimo sygnału do zatrzymania, kierujący pojazdem nie reagował i dodatkowo przyspieszył. Policjanci musieli skorzystać z manewru blokady drogi, aby przerwać jego ucieczkę. Próba ucieczki pieszej kierowcy skończyła się niepowodzeniem, zostając szybko zatrzymanym przez jednego z funkcjonariuszy.

23-letni mężczyzna z Kobióra nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a w samochodzie znajdowało się dodatkowo pięciu pasażerów. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało obecność prawie 1 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna będzie teraz musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje wykroczenia i przestępstwa, co może wiązać się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Apele do kierujących pojazdami: jeżeli spożywałeś alkohol, nie wsiadaj za kółko! Każda ilość alkoholu negatywnie wpływa na naszą zdolność percepcji. Pamiętajmy o tym, gdyż wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Apelujemy również do rodziny, pasażerów i znajomych kierowców – nie bądźmy obojętni i nie pozwólmy na takie działania!