Złapani na przekroczenie prędkości, odkryto kolejne ich wykroczenia

Złapani na przekroczenie prędkości, odkryto kolejne ich wykroczenia

W minionym tygodniu odbyły się kolejne działania kontrolne i prewencyjne pod kryptonimem „Prędkość”, przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji na terenie całego kraju. W Chorzowie, gdzie operacja była przeprowadzana przez cały dzień, ujawniono wiele wykroczeń.

Akcja „Prędkość” to regularnie przeprowadzane przez służby drogowe działanie, które stanowi jeden z najważniejszych elementów mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W czasie ostatniej kontroli, która miała miejsce w miniony piątek, policjanci nie tylko reagowali na wykroczenia dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości, ale także inne naruszenia zasad ruchu drogowego.

– Zwróciliśmy szczególną uwagę na miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych nadmierną prędkością oraz obszary, które zostały zidentyfikowane za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ramach działań policyjnych, prędkość była mierzona na stałe postawionych radarach oraz za pomocą pojazdów wyposażonych w wideorejestratory – informuje Komenda Policji w Chorzowie.

Podczas całodziennych działań, policjanci wykryli w Chorzowie wiele wykroczeń. W stosunku do sprawców zastosowano procedurę mandatową oraz inne środki dyscyplinujące. Wśród osób kontrolowanych znaleźli się również dwaj kierowcy, którzy nie tylko przekroczyli dozwoloną prędkość, ale także mieli unieważnione prawa jazdy. Teraz obaj są przewidziani do stanu sądowego.

– Prosimy wszystkich kierowców o przestrzeganie ograniczeń prędkości i dostosowanie jej do warunków atmosferycznych oraz sytuacji na drodze, szczególnie w miejscach wymagających ostrożności, takich jak przejścia dla pieszych, przejazdy rowerowe czy skrzyżowania – apelują funkcjonariusze z Chorzowa.