Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy bez prawa jazdy przewożącego zbyt dużo pasażerów w Chorzowie

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy bez prawa jazdy przewożącego zbyt dużo pasażerów w Chorzowie

Rutynowy patrol Policji Chorzów zauważył podczas nocnej służby srebrny peugeot, poruszający się z szybkością wyższą od dopuszczalnej po mieście. Mimo sygnałów do zatrzymania, mężczyzna za kierownicą pojazdu postanowił kontynuować jazdę. Dopiero zablokowanie drogi przez funkcjonariuszy skłoniło go do próby ucieczki pieszo.

Nocne obchody policjantów Komisariatu I Policji w Chorzowie były napotkały na niecodzienną sytuację, gdy przyciągnęła ich uwagę jazda srebrnego peugeota. Zapadła decyzja o zatrzymaniu pojazdu, który poruszał się z nadmierną prędkością i wielokrotnie krzyżował ciągłą linię rozdzielającą pasy ruchu. Jednakże pomimo sygnałów do zatrzymania, kierujący samochodem jeszcze bardziej przyspieszył, co skłoniło funkcjonariuszy do zajechania mu drogi i blokady dalszej ucieczki – mówi Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Mimo zablokowania drogi przez policjantów, kierowca nie zdecydował się na poddanie kontroli. Zamiast tego, rozpoczął pieszą ucieczkę, która szybko jednak okazała się niewypałem – jeden z funkcjonariuszy zdołał go dogonić i obezwładnić.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez chorzowską Policję, 23-letni mężczyzna pochodzący z Kobióra, który siedział za kierownicą pojazdu, nie posiadał prawa jazdy. Ponadto, w samochodzie znajdowało się pięć dodatkowych pasażerów, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało obecność prawie jednego promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz to sąd będzie decydował o dalszym losie mężczyzny, którym grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.