Za nami XX Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek, laureaci zaśpiewają na koncercie w Parafii św. Barbary

Za nami XX Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek, laureaci zaśpiewają na koncercie w Parafii św. Barbary

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia, Chorzów będzie gospodarzem koncertu laureatów XX Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie to odbędzie się w Parafii św. Barbary a organizuje je Szkoła Podstawowa nr 15.

Przypomnijmy, że dokładnie tydzień temu miała miejsce jubileuszowa XX edycja Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek pod egidą Szkoły Podstawowej nr 15 im. Konstantego Wolnego. W konkursie wzięło udział blisko 100 uczniów reprezentujących 11 szkół z terenu Chorzowa. Podczas konkursu młodzi adepci sztuki wokalnej rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII, zarówno jako soliści, duety jak i zespoły.

Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 15, Aleksandra Klyta, współorganizatorka wydarzenia powiedziała: „Koncepcja stworzenia takiego wydarzenia narodziła się bardzo dawno temu. Zauważyliśmy, że nasi uczniowie wykazują imponujące umiejętności podczas przygotowań do jasełek, zwłaszcza w obszarze śpiewu i interpretacji kolęd. Wraz z innymi nauczycielami postanowiliśmy stworzyć platformę, gdzie te talenty mogłyby zaistnieć po raz kolejny. Tak powstał nasz konkurs, który co roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem.”

21 stycznia, laureaci XX Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertu w Parafii św. Barbary w Chorzowie. Repertuar będzie obejmował tradycyjne kolędy, pastorałki oraz utwory o tematyce zimowej.

Kolejne słowa Aleksandry Klyty niosą za sobą dużo radości: „Oczywiście towarzyszy nam pewien stres, ale przede wszystkim jesteśmy podekscytowani, że szkoły chcą brać udział w konkursie i że możemy nagradzać nasze chorzowskie dzieci. Serdecznie zapraszamy na nasz koncert, zwłaszcza że przypada on na Dzień Babci. Zapraszamy wszystkich miłośników kolęd do wspólnego śpiewania i spędzenia tego czasu w gronie rodzinnym.”

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rozpoczynamy o godzinie 15:00.