Interwencja na drogach Chorzowa: Kierowca niezdolny do jazdy zatrzymany dzięki czujności innego uczestnika ruchu

Interwencja na drogach Chorzowa: Kierowca niezdolny do jazdy zatrzymany dzięki czujności innego uczestnika ruchu

Na jednej z dróg w Chorzowie doszło do sytuacji, która mogła mieć poważne konsekwencje. Jeden z kierowców, obywatel Opolskiego, został zatrzymany przez patrol drogówki po tym, jak zwrócił na niego uwagę inny uczestnik ruchu. Mężczyzna ten podejrzewał, że kierowca białego dostawczaka może być pod wpływem alkoholu i podjął decyzję o powiadomieniu służb.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj. Uważny kierowca zauważył, że Renault Master prowadzi swoje pojazd niezwykle chaotycznie – dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle oraz miał problemy z utrzymaniem prostolinijnego toru jazdy. Zaniepokojony stanem rzeczy, postanowił zadzwonić na numer alarmowy, aby zgłosić swoje obawy.

Na miejsce szybko dotarł patrol drogówki. Mężczyzna, który zgłosił podejrzenia, cały czas utrzymywał kontakt ze służbami, informując ich o aktualnej lokalizacji podejrzewanego kierowcy. Gdy policjanci zatrzymali kierowcę Renault Mastera, od razu poddali go badaniu alkomatem. Wynik był jednoznaczny – mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz mieszkaniec województwa opolskiego stanie przed sądem, gdzie odpowie za szereg wykroczeń i przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu – wszystko to dzięki czujności i odpowiedzialności innego kierowcy, który nie pozostał obojętny w obliczu zagrożenia na drodze.