Naprawa sieci kanalizacyjnej powoduje utrudnienia na ulicy Mościckiego w Chorzowie

Naprawa sieci kanalizacyjnej powoduje utrudnienia na ulicy Mościckiego w Chorzowie

Znaczące komplikacje nastały na chorzowskich drogach z powodu awarii sieci kanalizacyjnej. W rezultacie, fragment ulicy Mościckiego, zwłaszcza w okolicach budynku oznaczonego numerem 8, został czasowo zamknięty dla ruchu samochodowego.

Podczas trwania prac naprawczych, zmuszonych koniecznością usunięcia usterki, wprowadzono pewne zmiany w organizacji ruchu. W szczególności dotyczy to fragmentu ulicy Mościckiego, począwszy od jej skrzyżowania z ulicą Lwowską aż do miejsca prowadzenia prac. Podobna sytuacja występuje przy skrzyżowaniu z ulicą Wybickiego – na obu tych odcinkach zastosowano tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Aby umożliwić dojazd do Placu AKS oraz na dalszy odcinek ulicy Mościckiego od strony ulicy Lwowskiej, na odcinku ulicy Paderewskiego pomiędzy ulicami Lwowską i Wysockiego także wprowadzono ruch dwukierunkowy.

Planowane zakończenie prac naprawczych oraz powrót do normalnej organizacji ruchu przewidziane jest na 19 stycznia. Kierowców apeluje się o zachowanie ostrożności i przestrzeganie tymczasowego oznakowania drogowego, mającego na celu zabezpieczenie miejsca prowadzonych prac – taką informację można znaleźć na stronie MZUiM w Chorzowie.