Wynik kolizji dwóch pojazdów komunikacji miejskiej na ulicy Wolności w Chorzowie

Wynik kolizji dwóch pojazdów komunikacji miejskiej na ulicy Wolności w Chorzowie

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na jednej z najważniejszych dróg w Chorzowie, przy ulicy Wolności, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów komunikacji miejskiej. Były to bus obsługujący linię 998 oraz tramwaj oznaczony numerem 17. Ten niepokojący incydent miał miejsce w czwartkowy wieczór. O szczegółach zdarzenia poinformował Karol Kolaczek, pełniący funkcję młodszego aspiranta w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.

Z dostarczonych przez mł. asp. Kolaczka informacji wynika, że winą za zderzenie obarczony jest kierujący busem, który podczas wyjeżdżania z ulicy Zjednoczenia nie przepuścił tramwaju jadącego ulicą Wolności. Świadkowie na miejscu potwierdzili tę wersję wydarzeń i natychmiast powiadomili odpowiednie służby ratunkowe. Sygnał alarmowy dotarł do centrali o godzinie 20:33.

Mimo groźnej sytuacji, nikt nie doznał żadnych obrażeń w wyniku tej kolizji. Badania alkomatem przeprowadzone przez policję na miejscu zdarzenia pokazały, że zarówno kierowca busa, jak i operator tramwaju byli trzeźwi. Wszystko wskazuje na to, że 61-letni kierowca busa jest odpowiedzialny za ten incydent. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 zł. Dodatkowo, do jego aktu trafiło 10 punktów karnych.