Wielomiesięczne poszukiwania zaowocowały sukcesem: policja zatrzymała podejrzanego o przemyt narkotyków

Wielomiesięczne poszukiwania zaowocowały sukcesem: policja zatrzymała podejrzanego o przemyt narkotyków

Oficerowie z Komendy Wojewódzkiej po długotrwałym śledztwie, trwającym od kilkunastu miesięcy, w końcu zdołali schwytać mężczyznę. 36-letni podejrzany był znany siłom porządkowym ze swojej potencjalnej roli w nielegalnym handlu narkotykami.

List gończy na mężczyznę został wyemitowany przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Krajowej we Wrocławiu już w sierpniu poprzedniego roku. Z dostępnych informacji wynikało, że podejrzany był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która była aktywna nie tylko na terenie naszego kraju, ale także za granicą. Grupa ta specjalizowała się w działaniach powiązanych z nabyciem, dostarczeniem i eksportem narkotyków, uczestnicząc również w obrocie dużymi ilościami substancji odurzających i psychotropowych.

Podejrzany przez wiele miesięcy skutecznie unikał aresztowania, często zmieniając swoje lokalizacje i pojazdy, których używał do przemieszczania się. Na początku 2024 roku, sprawę poszukiwania mężczyzny przejęli oficerowie z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – podają źródła z tamtejszego departamentu policji.

Dzięki doskonałej pracy „śląskich łowców głów”, ustalono, że 36-letni mężczyzna wynajął mieszkanie w Chorzowie. Tam też został zatrzymany przez funkcjonariuszy, podczas gdy spokojnie spacerował ze swoim psem. Po zaskakującym spotkaniu z funkcjonariuszami, mężczyzna został umieszczony w areszcie tymczasowym. Teraz jej sprawa trafi do śledczych z Dolnego Śląska.