Wielki sukces policji – udało im się rozbić gang kiboli

Wielki sukces policji – udało im się rozbić gang kiboli

Policjanci starli się z groźnym gangiem pseudokibiców. Zabezpieczyli noże, maczety i liczne groźne przedmioty. Udało im się zatrzymać całkiem pokaźną grupę przestępców podczas prowadzenia akcji na terenie gangu. Około tysiąca funkcjonariuszy współpracowało pod patronatem CBŚ i Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w celu rozbicia niebezpiecznego gangu składającego się z kibiców. Zostało zatrzymanych aż 35 osób podejrzewanych o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej.

Policjanci podczas rozległego śledztwa ustalili, że gang miał na swoim koncie mnóstwo przestępstw. Niektórzy z nich odpowiadają za pobicia, czy też zniszczenia mienia publicznego. Działania policjantów były zorganizowane, dynamiczne i niezwykle skuteczne. Łącznie ponad 1000 pracowników policji wraz ze wsparciem CBŚ w porannych godzinach zatrzymało członków gangu z grupy kiboli. Policjanci działali w zsynchronizowany sposób. W tym samym momencie o porannych godzinach dokonali zatrzymania ludzi w ponad kilkunastu gminach.

Wśród osób zatrzymanych znajduje się również mężczyzna podejrzany o kontrolowanie grupą przestępczą. Policjanci w trakcie przeszukania sprawdzili kilkanaście mieszkań podejrzanych. Zabezpieczyli gotówkę niewiadomego pochodzenia, biżuterię, niebezpieczne przedmioty w postaci broni białej, narkotyki takie jak marihuana, amfetamina, a także kominiarki oraz sterydy anaboliczne.

Zanim policjanci zdobyli namiary niezbędne do zatrzymania przestępców, musieli współpracować wspólnie przez wiele miesięcy. Zatrzymanie wielu osób jednocześnie było efektem rozpracowania tej grupy przestępczej. Wiele miesięcy ciężkiej pracy funkcjonariuszy z wielu miast nie poszło zatem na marne. Ustalono również, że zatrzymany gang miał na swoim koncie dziesiątki przestępstw, za które będą musieli teraz odpowiedzieć przed sądem.