Ogród Japoński na terenie parku Śląskiego tymczasowo zostanie zamknięty

Ogród Japoński na terenie parku Śląskiego tymczasowo zostanie zamknięty

Dziś odpowiemy na zadawane przez wielu mieszkańców pytanie dotyczące tego, z jakiego powodu ogród japoński jest zamknięty. Okazuje się również, że zgodnie z najnowszymi informacjami, ma on wkrótce mieć przydzielone nowe godziny otwarcia. W niektórych miejscach na ten moment wystąpią utrudnienia związane z przygotowaniami do sezonu zimowego. Może okazać się, że przez pewien czas Ogród Japoński będzie zamknięty. Z kolei jego godziny otwarcia zmienią się w niedalekim czasie.

Przerwa pozwoli pracownikom przeprowadzić odpowiednie przygotowania techniczne, które wprawią Ogród Japoński w stan gotowości. Dzięki temu obiekt ponownie będzie mógł przyjmować gości chętnych do zwiedzania. Najważniejszym aspektem związanym z przygotowaniami jest zabezpieczenie urządzenia odpowiedzialnego za utrzymanie stałej cyrkulacji wody na terenie obiektu.

Trwają techniczne przygotowywania Ogrodu Japońskiego, pracownicy konserwują urządzenia na terenie obiektu

Na ten moment basen ogrodu jest dokładnie czyszczony. Oprócz tego personel sprawdza stan urządzeń elektrycznych, wdraża niezbędne naprawy i konserwuje ekwipunek niezbędny do prawidłowego działania Ogrodu Japońskiego. Po dokładnym oczyszczeniu basenu w ogrodzie będzie on musiał pozostać przez pewien czas bez wody. Oznacza to, że niewielkie baseny i oczka wodne w ogrodzie mogą być opustoszałe nawet do początku 2023 roku.

Ogród prężnie działa od lipca 2021 roku i cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich odwiedzających. Niezależnie od pory dnia miejsce jest oblegane przez turystów. Wszystko dzięki specjalnym ozdobom z iluminacją. Zostały one rozmieszczone w taki sposób, że zapewniają dobre oświetlenie po zachodzie słońca. Dzięki temu zwiedzający pojawiają się zarówno o poranku, jak i późnymi godzinami.