Jakie przestępstwa miał na swoim koncie gang kiboli zatrzymany przez policję?

Jakie przestępstwa miał na swoim koncie gang kiboli zatrzymany przez policję?

Wielomiesięczne śledztwo skupiało się na rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej wywodzącej się ze środowiska pseudokibiców. Funkcjonariusze podczas wielu miesięcy wspólnej współpracy z prokuraturą ustalili wiele szczegółów dotyczących działań przestępców. Gang pseudokibiców zajmował się licznymi wymuszeniami pieniędzy, organizowali pobicia oraz porwania dla okupu, czy też ataki na członków innych grup zorganizowanych.

Pseudokibice dopuszczali się również niebezpiecznych pobić, takich jak ataki maczetami, nożami, metalowymi rurami. Prokuratura podejrzewa, że te same osoby są także odpowiedzialne za wyłudzenia Vat-u, podrabianie dokumentów, zakłócanie działania instytucji państwowych oraz liczne zakłócanie porządku publicznego. To jednak nie wszystko. Większość członków grupy zajmowała się sprzedażą narkotyków oraz sterydów. Do sprawy związanej z rozprowadzaniem nielegalnych substancji odurzających przyczyniło się ponad stu podejrzanych.

Aktualnie zatrzymani przestępcy staną przed sądem i zostało im przedstawione ponad 120 różnych zarzutów. Najniebezpieczniejszymi wydarzeniami był liczne pobicia. Jedno z brutalnych pobić z wykorzystanie niebezpiecznych narzędzi skończyło się śmiercią ofiary. Inne ofiary trafiły do szpitala z licznymi złamaniami kończyn. Nie tak dawno temu mężczyzna zaatakowany przez zatrzymaną grupę przestępczą doznał licznych uszczerbków na zdrowiu. Poszkodowany ponadto został zaatakowany w obecności dziecka i żony. Jego rodzina również ucierpiała podczas ataku pseudokibiców. Poziom brutalizacji pobić dokonanych przez zatrzymanych był niezwykle wysoki. Teraz będą musieli tłumaczyć się przed prokuraturą.