Trwa rozbiórka starego budynku na terenie Parku Śląskiego – stał pusty od dekady

Trwa rozbiórka starego budynku na terenie Parku Śląskiego – stał pusty od dekady

Aktualnie dobiega końcówka rozbiórki lokalu gastronomicznego, który jest umiejscowiony na terenie Parku Śląskiego. Z najnowszych informacji wynika, że ten budynek nie był użytkowany już od ponad dekady. Pomimo tego stał na swoim miejscu bez powodu. Dawniej działał tutaj lokal o nazwie Sun Beach, który zakończył swoje usługi w 2012 roku. Od tamtej pory budynek stał nieużytkowany, niszczył się i obserwowano coraz gorszy stan konstrukcji. Architekci zwracają uwagę na to, że coraz gorsza jakość techniczna budynku groziła jego zawaleniem.

Sąd zadecydował o tym, że budynek musi zostać rozebrany ze względu na narastające ryzyko zawalenia się całej konstrukcji. Dlatego też właściciel budynku musiał liczyć się z tym, że stwarza on zagrożenie dla okolicznych konstrukcji i będzie musiał zostać całkowicie rozebrany. Dawniej na tym obszarze znajdowało się mnóstwo lokali gastronomicznych, które były ulubionym miejscem wielu osób. Niestety wszystkie lokale zostały zamknięte wiele lat temu. Niektóre budynki po dawnych lokalach gastronomicznych wyburzono już dawno temu.

Administracja zwraca uwagę na to, że usuwanie takich niebezpiecznych obiektów grożących zawaleniem jest szczególnie ważna dla okolicy, ponieważ większość starych budynków po lokalach gastronomicznych znajduje się w samym centrum Parku Śląskiego, gdzie można spotkać całkiem spore grupy przechodniów. Aktualnie prace związane z wyburzeniami są już na końcowym etapie i prawdopodobnie wkrótce się zakończą.