Nastolatek napadł na młodą parę na ulicach Chorzowa

Nastolatek napadł na młodą parę na ulicach Chorzowa

Kryminalnym na terenie Chorzowa udało się zatrzymać nieletniego sprawcę licznych pobić. Policja w Chorzowie miała pełne ręce roboty podczas ustalania jego pełnej listy przewinień, ponieważ pomimo tego, że sprawca miał jedynie 16 lat, miał także całkiem sporo za uszami. Młodociany przestępca został już doprowadzony przez policjantów do specjalnego schroniska dla nieletnich. Będzie tam oczekiwał na swoją rozprawę sądową.

Chorzowska policja otrzymała informacje o młodocianym przestępcy już 3 października tego roku. Dowiedzieli się oni wówczas z licznych zgłoszeń o tym, że chłopak odpowiadał za rozboje. Dopuścił się on nawet napadu na innych obywateli bezpośrednio na głównej ulicy Chorzowa. Zgodnie z treścią zgłoszenia szesnastolatek miał napaść siedemnastolatka i jego dziewczynę, a następnie za pomocą przemocy zmusić ofiarę do oddania spodni, telefonu i pieniędzy.

Dopuścił się nawet ataku na partnerkę swojej ofiary. Gdy policjanci z Chorzowa otrzymali powyższe zgłoszenie, niezwłocznie przeszli do działania i zaczęli poszukiwać miejsc, w których młodociany przestępca mógłby przebywać. Kiedy w końcu udało im się złapać agresora, przewieźli go do specjalnej izby policyjnej dla dzieci. Po zatrzymaniu nastolatka policjanci szybko go rozpoznali, ponieważ okazało się, że w przeszłości również został wielokrotnie zatrzymany.

Już wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw. Młody agresor głównie odpowiadał za napaść i rozboje. Atakował swoje ofiary, a następnie okradał je ze wszystkich cennych przedmiotów, takich jak elektronika lub inne oszczędności. Co więcej, policjanci dotarli do informacji potwierdzających to, że brał on udział w pobiciu innego mężczyzny. Pobicie to zakończyło się poważnymi obrażeniami ciała ofiary.