Wieczorne działania drogówki w Chorzowie: "Trzeźwość" i promocja odblasków

Wieczorne działania drogówki w Chorzowie: "Trzeźwość" i promocja odblasków

6 października 2023 roku, w piątkowy wieczór, chorzowska drogówka zdecydowała się na intensyfikację działań mających na celu kontrolę trzeźwości kierowców. To było głównym zadaniem funkcjonariuszy, którzy poza tym sprawdzali również prawo do prowadzenia pojazdu poszczególnych użytkowników dróg.

W wyniku tych działań, niestety okazało się, że aż sześć osób zasiadło za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. U dwóch z nich badanie wykonywane za pomocą alkomatu potwierdziło stan nietrzeźwości. Pozostała czwórka była po spożyciu alkoholu – informują ze smutkiem funkcjonariusze.

Dodatkowo, podczas kontroli drogowej zatrzymano dwie osoby prowadzące auto bez odpowiednich uprawnień oraz jedną osobę, która pomimo zakazu prowadzenia pojazdów i cofniętych uprawnień zdecydowała się na łamanie prawa. Wszyscy zatrzymani nieodpowiedzialni kierowcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności sądowej.

To była również doskonała okazja do promocji akcji „Świeć przykładem – noś odblaski”. Policjanci rozdawali pieszym elementy odblaskowe i zachęcali do ich noszenia na co dzień. Jak zaznaczają funkcjonariusze, widoczność pieszych jest znacząco poprawiona dzięki takim elementom, a to z kolei bezpośrednio wpływa na poprawę ich bezpieczeństwa.