Wejście za złotówkę do kultowego muzeum hutnictwa

Wejście za złotówkę do kultowego muzeum hutnictwa

Florianfest to prawdziwa gratka dla miłośników huty i wszystkiego, co jest związane z obróbkami metalu. Każdy, kto kocha industrialne klimaty, z całą pewnością będzie zadowolony ze względu na wydarzenie, które polega na odwiedzaniu muzeum hutnictwa. Będzie można skorzystać z niecodziennej oferty. Polega ona na tym, że można wejść do muzeum hutnictwa za opłatę w wysokości zaledwie jednej złotówki. W trakcie tego eventu organizatorzy połączyli przechadzkę po muzeum z warsztatami i ciekawym koncertem okolicznościowym.

Tego dnia możemy liczyć na ogromną listę atrakcji, które przypadną do gustu w szczególności najmłodszym odwiedzającym. Organizatorzy podczas tworzenia tego wydarzenia pomyśleli o potrzebach dzieci. Wszystko ze względu na nadchodzące święta miasta w Chorzowie. To właśnie z tej okazji możemy skorzystać z tej niecodziennej oferty w muzeum hutnictwa. Świętowanie odbędzie się na terenie Huty Kościuszko. Tego dnia będziemy sobie przypominać o bogatej przemysłowej historii tego miasta. Obejrzymy wystawę królestwa żelaza i będziemy mogli uczestniczyć w koncercie okolicznościowym.

Jakie dokładnie atrakcje czekają na zainteresowanych?

Tego dnia będzie można skorzystać ze wszelkich atrakcji muzeum jedynie za symboliczną złotówkę. Oprócz tego organizatorzy postanowili stworzyć na tę okoliczność różnorodne atrakcje umilające czas dzieciom i młodzieży. Za tak niską stawkę będziemy mogli obejrzeć ciekawą wystawę królestwa żelaza. Najciekawsze elementy będzie to, że spotkamy na miejscu byłych pracowników tej huty. Będą oni opowiadali o swojej pracy i przeżyciach na terenie tego historycznego zakładu. Będziemy mogli wówczas skosztować wielu interesujących historii bezpośrednio z pierwszej ręki. Do godziny 16 będziemy mogli także skorzystać z koncertu, który jest wliczony w cenę wejściówki.

To wszystko za jedyną złotówkę. Będzie tam także wiele warsztatów. Oprócz ciekawych historii będziemy mogli skorzystać z zajęć praktycznych, gdzie dowiemy się mnóstwo na temat praktycznych metod dotyczących obróbki metali. Łącznie na terenie tego muzeum będą miały miejsca dziesiątki różnorodnych warsztatów, z których będzie można skorzystać po weekendzie.