Przy ulicy Harcerskiej powstał nowy ogród dla społeczności

Przy ulicy Harcerskiej powstał nowy ogród dla społeczności

W Parku Śląskim stworzono strefę rekreacyjną, która ma za zadanie połączyć wszystkie pokolenia. Autorzy spodziewają się tego, że będą tam uczęszczali zarówno ludzie w wieku szkolnym, jak i starsze pokolenia. Będzie to międzypokoleniowa strefa, która pozwoli pokonać bariery wiekowe podczas zażywania rekreacji. Powstała tam między innymi bardzo duża altana piknikowa, która znajduje się obok domku, w którym można schronić się przed cieniem. Znajdziemy tam również kompostownik oraz nasadzenia. Inwestycja została zrealizowana ze względu na to, że zdobyła najwięcej głosów podczas głosowania na inwestycje wybierane z funduszu obywatelskiego.

Z miejskiego budżetu obywatelskiego łącznie na tę inwestycję zagłosowało około 1000 osób. Teren całego ogrodu oddany dla użytku społecznościowego będzie miał około 1200 metrów kwadratowych. Zostanie on jednak podzielony na pół. Na jednej stronie znajdziemy liczne nasadzenia, a po drugiej stronie strefy rekreacyjne dla ludzi poszukujących miejsca na wypoczynek. W okolicy z nasadzeniami zostanie zasadzonych mnóstwo krzewów, kwiatów i małych drzewek.

W specjalnych podwyższanych grządkach znajdzie się mnóstwo roślin, w ten sposób będą lepiej widoczne i poprawią estetykę okolicy

Pierwsze z posadzonych roślin mają już zauważalne kolory, które prawdopodobnie rozkwitną do lata. Ciekawym rozwiązaniem jest również to, że do podlewania roślin ludzie mają w planach wykorzystać deszczówkę. Takie ekologiczne rozwiązanie cieszy się ogromną akceptacją. W okolicy parku rozmieszczono już dużo specjalnych zbiorników. Posłużą one do zbierania deszczówki, którą następnie będzie można podlewać wszelkie rośliny posadzone na terenie parku. W parku nie brakuje także ławeczek, na których oczywiście będzie można odpocząć, gdy zażyjemy rekreacyjnego spaceru po okolicy.

Wiele osób wskazuje na to, że w przyszłości taki ogród rekreacyjny będzie miejscem, gdzie będziemy mogli przeprowadzić lekcję biologii na żywo. Różnorodne instytucje edukacyjne, jak i szkoły, które chciałyby przeprowadzić takie zajęcia, mogą skontaktować się z miastem i umówić wizytę. Łącznie budowa tego miejsca kosztowała prawie 900 000 złotych. Nic dziwnego, że udało się zgromadzić tyle ciekawych obiektów, skoro wydano tak wiele pieniędzy na budowę tego miejsca. Miejmy nadzieję, że dobrze posłuży mieszkańcom podczas letnich rekreacji.

Tak samo w Bytowie nie próżnują i dbają o estetykę miasta. Niedawno powstał nowy park rekreacyjny https://bytowinfo.pl/park-sasiedzki-w-bytowie-gotowy/.