Ukrainka zgubiła portfel, jednak oddał go uczciwy mieszkaniec Chorzowa

Ukrainka zgubiła portfel, jednak oddał go uczciwy mieszkaniec Chorzowa

Uczciwy znalazca z Chorzowa postanowił zgłosić się na policję ze zgubionym portfelem. Dzięki niemu Ukrainka mogła odzyskać swoje oszczędności, które wraz z nim zgubiła. Niestety tak wiele szczęścia nie miał jeden z mieszkańców Zgorzelca https://infozgorzelec.pl/znalazl-portfel-z-pieniedzmi-ale-go-nie-oddal-teraz-grozi-mu-wiezienie/. Jego portfel został skradziony, a znalazca nie zamierzał go wcale oddać.

Mimo wszystko w Chorzowie doszło do happy endu, ponieważ portfel został znaleziony przez odpowiedzialną i pełną empatii osobę. To wydarzenie pokazało, że uczciwość wśród mieszkańców nie jest żadnym mitem i nadal można się z nią spotkać. Pan Sławomir znalazł portfel, który miał w środku ukraińskie dokumenty. Wewnątrz znajdowały się także pieniądze Ukrainki, która go zgubiła. Mieszkaniec Chorzowa postanowił zgłosić się na policje z informacją dotyczącą tego, że odnalazł portfel. Była tam karta bankomatowa i pieniądze, dlatego też kobieta, która zgubiła swój portfel, miała naprawdę dużo szczęścia, natrafiając na osobę, która pragnęła oddać zgubione dokumenty z pieniędzmi. Funkcjonariusze policji przyjechali do Pana Sławomira i odebrali od niego znaleziony portfel, aby następnie przekazać go mieszkance Ukrainy.

Właścicielka portfela szukała go już od jakiegoś czasu

Kiedy Ukrainka poszukiwała portfela, miała naprawdę wiele szczęścia, ponieważ niedługo okazało się, że zguba, która wypadła jej z kieszeni podczas jazdy rowerem została oddana na policję przez Pana Sławomira. Warto również pamiętać o tym, o czym przestrzega policja w takich sytuacjach. Znalezienie przedmiotu, który należy od obcej osoby, nie pozwala nam na jego przywłaszczenia. W szczególności, jeżeli znajdziemy portfel z dokumentami, które wskazują na to, do kogo należy zagubiony przedmiot. Takie przywłaszczenie byłoby zwykłą kradzieżą, co niestety ma miejsce w wielu sytuacjach.

Rzecznik chorzowskiej policji zwraca uwagę mieszkańców na to, że przywłaszczenie sobie portfela może być ścigane przez policję. Jest to kradzież. Niektórzy funkcjonariusze policji mówią o tym, że niestety większość społeczeństwa hołduje zasadzie typu znalezione – nie kradzione. Jednak prawo nie działa w taki sposób. Pamiętajmy również o tym, że takie zachowanie jest niemoralne. Brak uczciwości w tym przypadku może przysporzyć drugiej osoby mnóstwo kłopotów. Być może w portfelu znajdują się zgubione ostatnie pieniądze danej osoby. Z całą pewnością nikt z nas nie chciałby być na miejscu osoby gubiącej dokumenty i oszczędności.