Śląski bank żywności planuje przekazać 240 ton żywności

Śląski bank żywności planuje przekazać 240 ton żywności

Dary, które zostaną wkrótce przekazane to łącznie jakieś 240 ton żywności. Zostaną jednak przekazane wraz z różnymi sprzętami AGD i innymi podarkami. Trafią one do różnych ośrodków dla uchodźców, gdzie zostaną wykorzystane w należyty sposób. Magazyn Śląskiego Banku żywności już przez jakiś czas gromadził pożywienie po to, aby zrealizować duży transport i rozesłać żywność do różnych ośrodków. Wsparcie trafi także do punktów Ochotniczej Straży Pożarnej po to, aby ktoś pomógł z rozładunkiem i transportowaniem tak dużej ilości pożywienia.

Dary będą rozmieszczane między instytucjonalnymi ośrodkami gromadzącymi informacje. Podobno oprócz pożywienia Ukraińcy będą mogli również spodziewać się tego, że do ich dyspozycji zostaną oddane pomieszczenia, która pomogą im przetrwać przez jakiś czas z dachem nad głową. Warto również pamiętać o tym, że niektóre punkty pomocy dla uchodźców zamykają się i kończą swoją działalność, dlatego też każda taka pomoc jest aktualnie dosłownie na wagę złota https://naszursynow.pl/punkty-pomocy-dla-uchodzcow-koncza-swoja-dzialalnosc/.

Trafi do nich nie tylko żywność, ale także różnorodne urządzenia AGD

Urządzenia AGD, czyli ponad 200 mikrofalówek, które zostaną przeznaczone do użytku dla uchodźców z Ukrainy. Osiem lodówek i kilka innych drobnych przedmiotów trafi do Banku Żywności na Śląsku. To wszystko zostanie przetransportowane do ośrodków, które pomagają Ukrainie. Będą mogli korzystać z różnorodnych sprzętów AGD, aby przechowywać ogromne ilości żywności zebrane wcześniej przez bank. Dzięki temu ośrodek dokłada starań do tego, aby zebrana żywność nie marnowała się, gdy już zostanie dostarczona na miejsce.

Nowiutkie sprzęty zostaną już wkrótce poprzewożone do różnych miast, w zależności od tego, gdzie są aktualnie potrzebne. Bank żywności współpracuje z ponad 50 organizacjami i różnorodnymi samorządami, które wspomagają pomoc na Ukrainie. Jedzenie będzie rozdzielane i transportowane do potrzebujących aż do momentu, w którym zapasy żywności się skończą. Przypominamy przy tym, że zapasy żywności raczej szybko nie dobiegną do końca ze względu na to, że łącznie zostało zebrane ponad 240 ton jedzenia.