Muzeum oferuje klientom podróże za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości

Muzeum oferuje klientom podróże za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości

Nowa inicjatywa muzeum hutnictwa polega na wprowadzeniu do oferty wirtualnej rzeczywistości, która miałaby pomóc w przyciągnięciu większej ilości klientów, którzy byliby zainteresowani bogatym programem instytucji. Tradycyjne muzea bardzo często wychodzą już z mody. Ze względu na to instytucje szukają nowoczesnych rozwiązań, które mogłyby w skuteczny sposób przyciągnąć większe ilości klientów. Budżet obywatelski Chorzowa sfinansował niezwykle ciekawą inicjatywę, która polega na przystosowania muzeum do oprowadzania gości za pośrednictwem systemu wirtualnej rzeczywistości.

Projekt ten polega na tym, aby umożliwić gościom muzeum zwiedzanie miasta z różnorodnych perspektyw. Nowoczesne technologia pozwoli odbyć dosłownie podróż w czasie i zwiedzić hutę z Chorzowa za czasów jej świetności. Co więcej, możemy oczekiwać tego, że możliwość takiego nowoczesnego zwiedzania zostanie na dłużej, ponieważ budżet obywatelski z 2020 roku w pełni sfinansował ten plan działania na następne kilka lat. Pamiętajmy, że to ogromny krok w przyszłość przede wszystkim ze względu na to, że wirtualna rzeczywistość staje się z dnia na dzień coraz lepiej rozwijana i coraz bardziej realna https://www.gramija.pl/wirtualna-rzeczywistosc-staje-sie-coraz-bardziej-realna/.

Jedną z pierwszych podróży za pośrednictwem tak zwanego sprzętu VR (Virtual Reality) można będzie odbyć już w tym roku w muzeum hutnictwa w Chorzowie

Muzeum hutnictwa oficjalnie uruchamia wirtualną rzeczywistość. Projekt będzie umożliwiał dokładne zapoznanie się z dziejami miasta Chorzów bez konieczności podróżowania za pomocą siłą własnych nóg, ponieważ wszystko odbędzie się poprzez sprzęt do symulowania wirtualnej rzeczywistości. Aplikacje do tej inicjatywy będą dostępne w sklepach Google Play i App Store. Można będzie zwiedzać historyczny i wirtualny Chorzów na kilka różnych sposobów. Prezentacja projektu sfinansowanego za pośrednictwem środków budżetu obywatelskiego w Chorzowie trwała od 8 czerwca 2020 roku.

Wszystkie rezultaty odbędą się w Oddziale Historii Miasta i Regionu Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Będziemy mogli przybyć tam z naszymi znajomymi lub po prostu w wolnym czasie. Jest to fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu, jeżeli jesteśmy fanami historii i technologii. Muzeum hutnictwa w Chorzowie w sprytny sposób połączyło obie kategorie, dzięki czemu liczą na to, że będą mogli od tej pory dotrzeć do znacznie większej liczby klientów, których zainteresują historią swojego pięknego miasta w wirtualnej rzeczywistości.