Jak będzie wyglądała podróż do przeszłości Chorzowa w nowej ofercie muzeum hutnictwa?

Jak będzie wyglądała podróż do przeszłości Chorzowa w nowej ofercie muzeum hutnictwa?

Muzeum zapewnia, że atrakcje będą przednie, a ich oferta to nie tylko powrót do przeszłości za pośrednictwem nowoczesnych gogli oferujących odbiór wirtualnej rzeczywistości. Na ten moment wirtualne muzeum było tylko nowatorską formą zwiedzania, jednak już teraz będziemy mogli przygotowywać się do tego, że skorzystamy z pełnej oferty opartej na wirtualnej rzeczywistości w niedalekiej przyszłości. Poprzez specjalne gogle i aplikacje do wyświetlania wirtualnej rzeczywistości użytkownicy będą mogli zobaczyć muzeum z lotu ptaka, a także powędrować dawnymi ulicami miasta Chorzów.

Jest to niezwykle ciekawa inicjatywa, która trzeba przyznać, że bije na głowę dosłownie większość nowoczesnych ofert kulturowych. Mieszkańcy Chorzowa już dwa lata temu zgłosili inicjatywę związaną z rozwojem VR w muzeum do budżetu obywatelskiego. Dlatego też dzięki tamtejszym głosowaniom teraz będziemy mogli skorzystać z fantastycznego rozwoju technicznego, który mamy na wyciągnięcie ręki w chorzowskim muzeum. Jednak wirtualna rzeczywistość pomaga podrasować nie tylko oferty kulturowe. Jest coraz częściej obecna również w sporcie https://www.gramija.pl/swiat-sportu-ucieka-w-wirtualna-rzeczywistosc/.

Każdy będzie mógł cofnąć się w czasie za pośrednictwem gogli VR i odbyć świetną podróż po dawnych ulicach Chorzowa – skorzystajcie z oferty muzeum!

W wirtualnym muzeum zobaczymy różne miejsca nie tylko z lotu ptaka, ale także będziemy mogli skorzystać z niezwykle interesującej oferty, dotyczącej zagrania meczu na dawnym stadionie Chorzowa. Podróż do przeszłości będzie wkrótce realizowana za pośrednictwem aplikacje, które zostaną umieszczone na głównej stronie muzeum Chorzowa. Aplikacje będzie można także pobierać na swoje telefony komórkowe za pośrednictwem sklepów z aplikacjami mobilnymi dla odpowiednich systemów operacyjnych. Zobaczymy tam Chorzów sprzed lat w różnych perspektywach.

Miasto odbije się już niedługo echem przeszłości w życiach wielu mieszkańców. Jeżeli również interesuje was historia i lubicie eksperymentować z nowinkami technologicznymi, nie zapomnijcie o tym, aby skorzystać z tej interesującej najnowszej oferty muzeum chorzowskiego. Dyrekcja projektu uważa, że jest on wykonany na najwyższym poziomie, a jego realizacja pozwoli lepiej poznać wielu osobom, to co znajdowało się tutaj w przeszłości. W trakcie oficjalnych Dni Chorzowa pierwsi z interesantów w muzeum hutnictwa będą mogli skorzystać z tej oferty. Jest to tym samym premierowa szansa na historyczną lekcję w wirtualnej rzeczywistości