Trwają prace związane z wykładaniem rur, z tego powodu występują utrudnienia na drogach

Trwają prace związane z wykładaniem rur, z tego powodu występują utrudnienia na drogach

Ogólnośląskie przedsiębiorstwo odpowiedzialne za wodociągi ma aktualnie pełne ręce roboty ze względu na to, że muszą zająć się wyłożeniem nowych rur w mieście. Z tego powodu w Chorzowie można aktualnie napotkać liczne utrudnienia związane z przejazdem przez niektóre ulice w mieście. Na ulicy Cmentarnej pojawiło się mnóstwo koparek, które przerażają kierowców, ponieważ obawiają się oni o ich dojazdy do pracy lub powroty do domu. Mimo wszystko podwykonawca stara się wszystkich uspokoić i zwraca uwagę na to, że wszystko idzie zgodnie z planem, a prace nie potrwają zbyt długo.

Każdy mieszkaniec Chorzowa mimo wszystko nie ukrywa, że chciałby jak najmniej prac wykopowych w swoim mieście ze względu na to, jak ogromne utrudnienia idą z tym w parze. Dlatego też podwykonawca obiecał, że zajmie się montażem rur w ekspresowym tempie i dołoży wszelkich starań do tego, aby roboty drogowe nie trwały zbyt długo. Budowa tych rur jest częścią drugiego etapu przebudowy drogi między Chorzowem i Mikołowem, który był planowany od dawna.

Specjalna technologia zmniejszy koszty robót i sprawi, że zostaną ona zakończone o wiele szybciej (w ten sposób miasto sprawi mniej kłopotów chorzowskim kierowcom)

Aktualnie postanowiono zdecydować się na wykorzystanie nowoczesnej technologii recyklingu podczas wymiany rur w Chorzowie. Dlaczego podjęto taką decyzję? Właściwie z dwóch powodów. Jednym z nim jest to, że takie działanie pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, a drugim powodem jest to, że mieszkańcy miasta nie będą musieli czekać aż tak długo na zakończenie prac. Ponieważ aktualne roboty drogowe związane są jedynie z tym, aby wsunąć nowe rury do wnętrza istniejących. Dzięki temu remont będzie tańszy i zostanie zakończony o wiele szybciej, a ulice nie zostaną sparaliżowane na długie tygodnie prac drogowych.

W ramach tego przedsięwzięcia firma wykona także konserwację rur, dzięki czemu nie będą musieli zbyt szybko rozkopywać ponownie ziemi. Odbudują także armatury i stworzą studnie kanalizacyjne, które pomogą w drenażu wody z ulicy podczas deszczowej pogody. Obecnie robotnicy pracują w pocie czoła przy ulicy Cmentarnej, dlatego też możemy spodziewać się znacznego utrudnienia w poruszaniu się tą i okolicznymi ulicami.