W Chorzowskim zoo wykluł się pingwin niezwykle rzadkiej rasy

W Chorzowskim zoo wykluł się pingwin niezwykle rzadkiej rasy

Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że w śląskim ogrodzie zoologicznym narodził się nowy mieszkaniec. Jest nim uroczy pingwin niezwykle rzadkiej rasy. Mowa o pingwinie peruwiańskim, który niedawno wykluł się w zoo. Gatunek ten powrócił do zoo w Chorzowie dokładnie w 2020 roku. Pracownikom udało się doprowadzić do wyklucia jednego z osobników tego gatunku pingwinów. Warto również wspomnieć o tym, że gatunku tych pingwinów nie było w śląskim zoo od ponad 40 lat. Łącznie wyliczono 43 lata absencji.

W listopadzie roku 2021 liczba tych pingwinów liczy sobie 16 osobników. Ostatnio otrzymaliśmy niezwykle radosne informacje związane z tym, że pojawił się następny z pingwinów peruwiańskich, który wykluł się w listopadzie. Zoo w Chorzowie poinformowało również opinię publiczną o tym, że rodzice dzielnie wysiadywali jajo na zmianę od 46 dni. Więcej na temat pingwinów możecie dowiedzieć się również ze strony łódzkiego zoo. W łódzkim zoo na wybieg ponownie wracają pingwiny z różnych gatunków.

Rodzice młodego pingwina na przemian nad nim czuwają

Na początku pracownicy zoo umieścili całą rodzinę pingwinów w zewnętrznym wybiegu. Pingwiny podchodziły na przemian do opiekunów. Dzięki zaaranżowaniu takich warunków mogli upewnić się, że młode pisklę nie zostało same nawet na moment. Zawsze jedno z rodziców mogło być przy nim, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Istotne jest również to, aby zapewnić młodemu pingwinowi odpowiednie warunki, ponieważ na zewnątrz z dnia na dzień robi się coraz chłodniej. Na szczęście pracownicy zoo zdążyli zauważyć, że pisklak jest oczkiem w głowie rodziców. Nie zostawiają go samego nawet na moment.

Dzięki temu mamy pewność, że młodemu pingwinowi nie stanie się krzywda. Aby dodatkowo zwiększyć komfort dla młodego pingwina, pracownicy zoo usypali budki lęgowe izolacją i różnorodnymi materiałami zmiękczającymi podłoże. Wkrótce cała rodzina pingwinów zostanie umieszczona wewnątrz budynku hodowlanego, który jest ocieplany. Wówczas nie będziemy musieli martwić się o to, że spadki temperatury zagrożą nowemu członkowi rodziny zoo. Otoczenie budki dla pingwinów wysypano dodatkowym żwirem.