Nowy pingwin Humboldt przyszedł na świat w chorzowskim zoo

Nowy pingwin Humboldt przyszedł na świat w chorzowskim zoo

Ostatnio okoliczne gminy obiegła fantastyczna informacja. Po czterech dekadach absencji pingwinów w zoo śląskim nareszcie pracownicy zaczęli je rozmnażać. Okazuje się, że na świat przyszedł kolejny z pingwinów peruwiańskich. Łącznie mamy ich pod koniec 2021 roku dokładnie 16. Mały pingwinek jest oczkiem w głowie swoich rodziców. Na całe szczęście bacznie go doglądają, ponieważ nie jest on jeszcze skłonny poruszać się samodzielnie. Jego odpowiedzialni rodzice uważają, aby młody pingwin nie wyszedł z gniazda. Według pracowników zoo zapewniają mu fantastyczną ochronę.

Z czasem jednak w miarę z dorastaniem, młody pingwin prawdopodobnie nabierze więcej śmiałości i zacznie wychodzić samodzielnie. Na razie z niecierpliwością oczekujemy na to, aby pingwin nauczył się samodzielnie chodzić, jeść i pływać. Wówczas będziemy mieli pewność co do tego, że jest on w stanie samodzielnie wychodzić ze swojej budki lęgowej. Tymczasem nowi członkowie zwierzęcych rodzin pojawili się również w łódzkim zoo. Przybytek wzbogacił się o kilka różnych gatunków nowonarodzonych zwierząt.

Przed ptakiem wiele wrażeń i przygód, to początek jego życia w śląskim zoo

Ze względu na to, że nowy pingwin o imieniu Humboldt dopiero uczy się chodzić i nie nabrał jeszcze upierzenia. Pracownicy zoo nadal trzymają go z daleka od basenu. Maleństwo będzie musiało przebrnąć jeszcze przez kilka etapów rozwoju, zanim podejmie samodzielną naukę pływania. Pracownicy zoo niezwykle się cieszą, ponieważ pingwiny powróciły do chorzowskiego zoo po czterech dekadach absencji. Tymczasem mogli już doświadczyć narodzin nowego członka rodziny pingwinów. To fantastyczne osiągnięcie dla wszystkich opiekunów odpowiedzialnych za te zwierzęta.

Poprzednio przebywały tam 3 osobniki pingwinów, jednak w 1977 roku. Aktualna grupa jest o wiele większa. W 2021 roku w chorzowskim zoo mieszka aż 16 pingwinów peruwiańskich. Co więcej, po tak szybkim przychówku w przypadku sprowadzenia pingwinów do tego zoo, mamy pewność, że pracownicy dobrze je traktują. Pingwiny rozmnażają się tylko w przypadku, gdy mają zapewnione odpowiednio dobre warunki do życia. Z tego powodu należą się szczególne gratulacje dla pracowników zoo zajmujących się pingwinami.