W Chorzowie zlikwidowano salon nielegalnych gier hazardowych

W Chorzowie zlikwidowano salon nielegalnych gier hazardowych

W Chorzowie zlikwidowano już kolejny z kilku nielegalnych salonów hazardowych. Okazuje się, że proceder tworzenia kasyn z grami wyjętymi spod prawa trwa nadal. Aktualnie urząd skarbowy podlicza potencjalne straty państwa wynikające z nieprzepisowej działalności w jednym z salonów. Salon z grami został znaleziony przez wydział funkcjonariuszy policji zajmujących się nielegalnymi działalnościami. Na co dzień zwalczają oni przestępczość. Otrzymali kilka informacji dotyczących tego, że w jednym z chorzowskich lokali znajdują się maszyny do gier hazardowych.

Po szybkich oględzinach policja ustaliła, że maszyny działają bez koncesji. Maszyny w świetle prawa zostały zatem uznane za przestępstwo gospodarcze. Do procederu przestępczego doszło w okolicy ulicy 16 listopada. Ostatnio dowiedzieliśmy się również o kasynie w innym mieście. W Jastrzębiu Zdrój powstało pełnoprawne kasyno udostępniające użytkownikom wiele różnorodnych gier hazardowych. Z tą różnicą, że lokal, który powstał w Jastrzębiu Zdrój, działa zgodnie z prawem dzięki pozyskanej wcześniej koncesji na obsługę maszyn do gier hazardowych.

Inspekcja obiektu przeprowadzona przez funkcjonariuszy KAS

Stróże prawa przyjechali, aby przeprowadzić inspekcję obiektu. Na miejscu zastali łącznie 4 nielegalne maszyny do rozgrywki hazardowej. Po otwarciu maszyn działających bezprawnie bez odpowiedniej koncesji od państwa zabezpieczyli nielegalnie zgromadzone pieniądze. Maszyny zostały wyłączone z obiegu. Aktualnie trwają obliczenia, które mają na celu ustalić, jak wiele pieniędzy stracił skarb państwa ze względu na ten proceder. Urządzenia zostały przejęte przez funkcjonariuszy i przetransportowane do najbliższej służby celnej.

Policja bada przyczynę groźnego pożaru w Chorzowie

Dyżurni chorzowskiej komendy dostali zgłoszenie dotyczące pożaru w kamienicy znajdującej się nieopodal 3-ego maja. Na miejsce przyjechało kilka oddziałów straży pożarnej. Strażacy kilka godzin walczyli z szalejącym żywiołem. Pożar był na tyle duży, że zagrażał nawet okolicznym budynkom. Aktualnie czynności nadzoruje prokurator, który pomoże ustalić, w jaki sposób doszło do pożaru. Na szczęście mieszkańcy nie ucierpieli podczas pożaru. Zostali w porę ewakuowani z budynku. Po ugaszeniu pożaru okazało się, że schody zostały trwale uszkodzone. Dlatego aktualnie budynek nie może być użytkowany przez ludzi. Niektórzy mieszkańcy aktualnie przenieśli się do swoich rodzin. Innym pomógł wydział zarządzania kryzysowego. Otrzymali tymczasowe miejsce zamieszkania. Aktualnie śledczy prowadzą oględziny budynku strawionego pożarem. Starają się znaleźć poszlaki, które pomogą im ustalić, w jaki sposób doszło do wybuchu pożaru.