Uwaga na policjanta na urlopie: złodziej sklepowy zatrzymany

Uwaga na policjanta na urlopie: złodziej sklepowy zatrzymany

W Chorzowie, jeden z funkcjonariuszy służby policyjnej zajmujący się przestępczością gospodarczą, podczas swojej nieobecności w pracy, udaremnił próbę kradzieży sklepowej. Ten incydent stanowi kolejny przypadek interwencji policjanta poza godzinami służbowymi.

Podczas odbywania urlopu, chorzowski stróż prawa zdecydował się na zakupy w katowickim supermarkecie. Po opuszczeniu sklepu i przebywaniu w swoim samochodzie, zauważył podejrzane działanie dwóch mężczyzn. Jeden z nich pozostawał w wejściu do sklepu, monitorując pracowników, podczas gdy drugi wkroczył do środka, by po krótkim czasie powrócić z kartonem kawy. Mężczyzna czekający przy drzwiach aktywował je, umożliwiając swemu kompanowi bezproblemowe opuszczenie sklepu.

Reagując natychmiast, policjant ruszył w stronę duetu i udało mu się zatrzymać jednego z nich. Niezwłocznie wezwał patrol w pełnym umundurowaniu. Po przybyciu innych funkcjonariuszy z Katowic odkryto, że 21-letni mieszkaniec Świętochłowice, który został zatrzymany, był już poszukiwany w celu odbycia 1,5-rocznej kary pozbawienia wolności.

Jednak to nie koniec problemów dla tego mężczyzny. Detektywi ustalili również, że na jego koncie znajduje się próba włamania do warzywniaka. Zatrzymany przyznał się do obu zarzutów, które mu postawiono. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.