Utrudnienia na drogach: kolejny etap remontu ul. Parkowej w Chorzowie

Utrudnienia na drogach: kolejny etap remontu ul. Parkowej w Chorzowie

Zbliżają się nowe wyzwania dla kierowców, które są związane z planowanymi pracami remontowymi na ulicy Parkowej. Informacje o tych zmianach zostały przekazane przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Dotyczą one kolejnej fazy remontu ulicy Parkowej, który ma się rozpocząć najbliższego wtorku i wiąże się z kilkoma modyfikacjami w organizacji ruchu drogowego.

Drugi lipiec to data rozpoczęcia następnego etapu projektu o nazwie „Przebudowa ul. Parkowej w Chorzowie”. Ze względu na zasięg i technologię prac, które będą prowadzone, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Parkowej. Obejmie to odcinek od ronda przy Galerii AKS do ul. Kościuszki pod numerem 9a.

Objazd od ul. Kościuszki w stronę ul. Katowickiej (DK79) i Parkowej będzie realizowany poprzez ulice: Kościuszki, Rynek i Katowicką (w stronę Katowic). Tymczasem dojazd od ul. Kościuszki do nieruchomości od numeru 1 do numeru 9a na ul. Parkowej będzie utrzymany – takie informacje przekazał chorzowski MZUiM.

Przewidywane zakończenie tych prac to koniec sierpnia 2024 roku. Wprowadzona zmiana w organizacji ruchu ulicznego zostanie uwzględniona na mapach aplikacji nawigacyjnej Waze. Jest to wynik współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google.