Nominacje dla Izabelli Malik i Huberta Waljewskiego do prestiżowej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury

Nominacje dla Izabelli Malik i Huberta Waljewskiego do prestiżowej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury

Przeszły tydzień przyniósł ogłoszenie nominacji do 18. odsłony renomowanej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. W gronie osób, które mają szansę zdobyć to prestiżowe wyróżnienie, znalazły się Izabella Malik i Hubert Waljewski. Oboje zostali docenieni za swoje role w spektaklu „Tootsie”, który jest prezentowany na scenie naszego teatru.

Teatralna Nagroda Muzyczna im. Jana Kiepury to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, za którego organizację odpowiada Mazowiecki Teatr Muzyczny. To on przyznaje co roku nagrody w wielu kategoriach, które są najważniejszym uznaniem dla artystów i twórców z branży teatralno-muzycznej.

W piątek, 28 czerwca, Kapituła przedstawiła listę nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody. Wśród nich wyróżniono artystów z Teatru Rozrywki w Chorzowie. Izabella Malik otrzymała nominację dla NAJLEPSZEJ WOKALISTKI MUSICALOWEJ za swoją rolę w „Tootsie”, a Hubert Waljewski ma szansę zdobyć statuetkę dla NAJLEPSZEGO WOKALISTY MUSICALOWEGO, również za rolę w tym samym spektaklu.

Spektakl „Tootsie” miał swoją premierę w 2023 roku i od tego czasu utrzymuje wysokie zainteresowanie publiczności. Musical oraz jego twórcy otrzymali już nominacje, m.in. do Złotych Masek 2023, a także zdobyli nagrody w kilku kategoriach Ogólnopolskiego Plebiscytu Musicalowego 2022/23.

Obecne nominacje otwierają możliwość zdobycia kolejnego prestiżowego wyróżnienia – Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona 30 września podczas finałowej gali, która odbędzie się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym.