Aneta Drabik, utalentowana pływaczka z Chorzowa zaproszona na światowe mistrzostwa w ratownictwie wodnym!

Aneta Drabik, utalentowana pływaczka z Chorzowa zaproszona na światowe mistrzostwa w ratownictwie wodnym!

Aneta Drabik, młoda i zdolna sportowczka zamieszkująca Chorzów, jest nie tylko znakomitą pływaczką, ale również wykwalifikowaną ratowniczką wodną. Wielokrotnie miała okazję reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej w obu tych dyscyplinach. W maju bieżącego roku otrzymała zaproszenie do udziału w mistrzostwach świata w ratownictwie wodnym, które mają miejsce pod koniec sezonu letniego w Australii. Wyjazd na tak odległe zmagania wiąże się jednak ze sporymi kosztami.

Podążając za swoimi marzeniami, Aneta Drabik zaszczytnie prezentuje barwy KP Sukces Chorzów podczas zawodów pływackich, a jako ratownik wodny reprezentuje MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Jest nieustannie zaangażowana w intensywne treningi, co przekłada się na jej imponujące osiągnięcia – zdobyte przez nią tytuły i medale. Do tej pory udało jej się zdobyć 200 medali, z których 98 pochodzi z konkurencji ratownictwa wodnego. Odnosiła także sukcesy na arenie międzynarodowej, reprezentując Polskę podczas mistrzostw świata juniorów we Włoszech dwa lata temu oraz biorąc udział w mistrzostwach Europy w Belgii rok temu. W maju tego roku została zaproszona na mistrzostwa świata, które mają miejsce pod koniec sierpnia w australijskim Gold Coast!

Reprezentowanie Polski na mistrzostwach świata w ratownictwie wodnym to marzenie Anety. Jednak podróż do Australii wiąże się z dużymi kosztami – opłatami za przelot, zakwaterowanie i kosztami startu w zawodach. Fundacja Gramy do Końca postanowiła ułatwić jej wyjazd, organizując zbiórkę pieniędzy/ Celem jest zebranie 15 tysięcy złotych.

– Każda wpłata, niezależnie od jej wielkości, pomoże Anecie zrealizować jej cel. Nie ważne czy jesteś przyjacielem, członkiem rodziny czy po prostu osobą chcącą wspierać młody talent, Twoja darowizna z pewnością wpłynie na losy Anety – tak brzmi opis zbiórki.

Jest możliwość wsparcia Anety w jej podróży do Australii przez kliknięcie banera!