Tradycyjny Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim – jesienna odsłona

Tradycyjny Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim – jesienna odsłona

Z roku na rok, Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim w Chorzowie zyskuje coraz większe grono zwolenników. Nadchodzący weekend, datowany na dni 22-24 września, przyniesie kolejną edycję tego florystycznego wydarzenia. Przez te trzy dni, od piątku do niedzieli, zwiedzający będą mieli okazję podziwiać i nabywać najróżniejsze gatunki roślin zaprezentowane przez lokalnych wystawców. W ofercie nie zabraknie także rzemiosła artystycznego oraz regionalnych smakołyków serwowanych na stoiskach gastronomicznych. Tradycyjnie już, sobotni dzień upłynie pod znakiem gry terenowej i aktywności związanej z sadzeniem kwiatów, w której każdy z gości parku może wziąć udział.

Od piątku do niedzieli (22-24 września) będzie trwał popularny Kiermasz Kwiatowy w Parku Śląskim. Jest to druga edycja tej imprezy w bieżącym roku. Wieloletnia tradycja organizacji tego wydarzenia sprawia, że przyciąga ono liczne rzesze mieszkańców regionu. Stoiska ogrodnicze zapełnią się różnorodnymi roślinami, kwiatami, bylinami i drzewkami, które pochodzą z hodowli miejscowych ogrodników. Dzięki tak bogatej ofercie, każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie – czy to będzie kwiat do upiększenia mieszkania, czy też rzadki gatunek rośliny na wzbogacenie ogrodu.

Oprócz kiermaszu kwiatowego, zwiedzający będą mieli okazję zakupić różnorodne produkty rękodzielnicze. Stoiska gastronomiczne będą serwować regionalne specjały, a młodzi artyści zapewnią rozrywkę poprzez swoje występy. Spacer po parku pod opieką ogrodników to dodatkowa atrakcja. Fundacja Park Śląski zapewni dodatkowe atrakcje dla uczestników kiermaszu, przygotowując ekologiczne gry i konkursy.