Nowe życie osiedlowych boisk w Chorzowie dzięki inwestycjom miejskiego ośrodka sportu

Nowe życie osiedlowych boisk w Chorzowie dzięki inwestycjom miejskiego ośrodka sportu

Chorzowski Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu (MORiS) kontynuuje pracę nad ulepszaniem lokalnej infrastruktury sportowej. Najnowszy obiekt, który skorzystał z ich wysiłków, to osiedlowe boisko położone przy ulicy Jubileuszowej w Chorzowie Batorym.

Boisko wyposażone w tartanową nawierzchnię na ulicy Jubileuszowej może teraz pochwalić się nowo odnowionym stanem. Zarówno powierzchnia terenu, jak i piłkochwyty przeszły gruntowny remont. To już czwarty tego typu obiekt, który został odnowiony przez MORiS w ostatnich tygodniach. Wcześniejsze projekty dotyczyły boisk przy ulicach Mariańskiej, Hutniczej i Leśnej. Planowane są również remonty boisk przy ulicach Żołnierzy Września i Łukasińskiego. Łączny koszt tych działań wynosi blisko pół miliona złotych.

MORiS z Chorzowa jest odpowiedzialny za zarządzanie dwudziestoma boiskami tartanowymi rozlokowanymi w całym mieście. Są one dostępne dla wszystkich mieszkańców, umożliwiając uprawianie różnorodnych dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka czy tenis stołowy. Większość z nich jest wyposażona w oświetlenie, co umożliwia korzystanie z nich także po zmroku. Co więcej, korzystanie z tych obiektów nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.