Specjalne atrakcje muzealne w Chorzowie na wakacje: oferty dla dzieci

Specjalne atrakcje muzealne w Chorzowie na wakacje: oferty dla dzieci

Ze zbliżającym się koniec roku szkolnego, rodzice zastanawiają się nad zaplanowaniem aktywnego spędzania czasu przez swoje dzieci. W tym kontekście, Muzeum Hutnictwa i Skansen w Chorzowie oferują wyjątkowe atrakcje dla najmłodszych.

Chorzowskie muzea dają gwarancję, że letnie wakacje spędzone w mieście nie muszą być monotonne. Z przygotowanymi propozycjami, dzieci będą miały okazję doświadczyć niezapomnianych chwil pełnych wyjątkowych atrakcji.

Muzeum Hutnictwa organizuje serię czterech wakacyjnych warsztatów pod nazwą „Dej pozór – ognisty fajrant!”. Pierwszy z nich, „WAKACJE Z DUCHAMI”, obejmuje grę w przestrzeni wystawy stałej „Królestwo Żelaza”. Drugi warsztat, „OD UTOPKA DO PRZETOPKA”, pozwoli młodym uczestnikom na odkrywanie tajemnic zarówno ognia jak i wody. Trzeci warsztat nosi tytuł „SZMARAGDOWE DRZEWKA SZCZĘŚCIA” i będzie polegał na tworzeniu pięknych kompozycji z szmaragdów. Ostatni warsztat, „HAZOKI NA START”, to gra terenowa na zewnątrz Muzeum.

Warsztaty będą odbywać się w okresie od 26 czerwca do 30 sierpnia, a koszt udziału jednej osoby w pojedynczym warsztacie wynosi 21 zł. Można uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu: 32 704 96 30.

Natomiast, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” przygotowało dwutygodniowe półkolonie pod nazwą „Lato w teatrze. Pamiątka z wakacji”. W czasie trwania półkolonii, dzieci będą miały okazję zbierać niezapomniane wspomnienia i przeżywać niesamowite przygody.

Zajęcia w Skansenie obejmują między innymi „Przestrzeń pamięci”, „Domki pamięci”, „Teatr wyobraźni”, „Pamięć mięśniowa” i „To (nie) jest Skansen”. Będą one prowadzone przez instruktorów Fundacji W to mi graj, Teatru Lufcik na Korbkę oraz Muzeum „Górnośląskiego Parku Etnograficznego”. Są one dedykowane dla osób w wieku od 8 do 13 lat i są całkowicie bezpłatne. Jednakże, ze względu na ograniczoną ilość miejsc (26), zaleca się jak najszybszą rejestrację.