Skuteczna operacja chorzowskiej policji: siedmiu przestępców w rękach sprawiedliwości

Skuteczna operacja chorzowskiej policji: siedmiu przestępców w rękach sprawiedliwości

Siły policyjne z Chorzowa dokonały aresztowania siedmiu osób, które do tej pory skutecznie unikały praworządnych organów. Każdy z zatrzymanych odpowiadać będzie za różne delikty, przy czym najcięższy nakładany wyrok to osiemnastomiesięczne pozbawienie wolności.

Podczas specjalnej operacji, która rozciągała się na okres czterech godzin i była wynikiem skoordynowanej współpracy między różnymi jednostkami, funkcjonariusze Policji z Chorzowa zatrzymali w sumie siedem osób próbujących uciec przed sprawiedliwością. Wśród aresztowanych było sześciu mężczyzn i jedna kobieta, w wieku od 22 do 62 lat. Każda z tych osób będzie musiała odpowiedzieć za inne przestępstwa, z których najcięższe jest karane rokiem więzienia. Zatrzymania dokonali dzielnicowi, patrolowe jednostki oraz śledczy.

Niektóre z osób poszukiwanych zostały namierzone na podstawie wcześniejszych ustaleń policjantów, podczas gdy innych schwytano na gorącym uczynku. Zatrzymani zostali jednak nie razem, lecz każdy w inny sposób i z innego powodu.

Są to siedem niezależnych przypadków, część z nich dotyczy osób poszukiwanych, na które policja dysponowała informacjami, co umożliwiło zatrzymanie ich pod wskazanymi adresami. Inni natomiast zostali przyłapani w trakcie popełniania przestępstwa, np. kradzieży w sklepie, a dopiero później ustalono, że byli już wcześniej poszukiwani.

– Skala kar grożących zatrzymanym waha się od kilku dni do maksymalnie roku – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, rzecznik prasowy Komendy Policji w Chorzowie.