Chorzowski funkcjonariusz po godzinach pracy zatrzymał kobietę prowadzącą samochód pod wpływem alkoholu

Chorzowski funkcjonariusz po godzinach pracy zatrzymał kobietę prowadzącą samochód pod wpływem alkoholu

Policjanci często wykazują się pełnym zaangażowaniem nawet po zakończeniu swoich służb, interweniując w sytuacjach naruszania prawa. Właśnie takimi postępowaniem popisał się dyżurny ze chorzowskiej komendy policji. Podczas powrotu do domu po skończonej zmianie, udało mu się zatrzymać kobietę jadącą samochodem pod wpływem alkoholu.

W ostatnią sobotę około godziny 18, dyżurny z komendy w Chorzowie otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety prowadzącej fiata, która miała być nietrzeźwa. Niemal natychmiast wysłał patrole w miejsce wskazane przez zgłaszającego, ale niestety nie odnaleziono tam poszukiwanego pojazdu.

Przed godziną 20, ten sam dyżurny, który wcześniej otrzymał wspomniane zgłoszenie, był w drodze do domu po zakończeniu służby. Czekając na możliwość przejechania przez skrzyżowanie, dostrzegł fiat wyjeżdżający z bocznej ulicy. Zarówno kolor samochodu, jak i numery rejestracyjne zgadzały się z wcześniejszym opisem. Co więcej, widok zaparowanych szyb oraz kobiety za kierownicą, utwierdził policjanta w przekonaniu, że jest to auto z poprzedniego zgłoszenia.

Bez wahania podjął decyzję o podążeniu za tym samochodem i jednocześnie powiadomił o sytuacji swoich służbowych kolegów. Gdy tylko kobieta zatrzymała pojazd, dyżurny podszedł do niej i uniemożliwił dalszą jazdę. Na miejsce przybył patrol drogówki, który sprawdził stan trzeźwości 35-letniej kobiety. W jej organizmie wykryto prawie 2 promile alkoholu, a co gorsza okazało się, że nie posiada ona prawa jazdy. Teraz kobietę czeka proces sądowy i grozi jej do trzech lat więzienia.