Rozpiska uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Chorzowie 11.11.2023

Rozpiska uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Chorzowie 11.11.2023

Andrzej Kotala, pełniący funkcję Prezydenta Miasta Chorzów, serdecznie zaprasza przedstawicielstwa organizacji państwowych, weteranów walk o niepodległość, delegacje szkolne, pracowników różnych zakładów oraz członków związków i stowarzyszeń. Również chorzowscy harcerze i wszyscy obywatele miasta są mile widziani, aby wziąć udział w ceremoniach upamiętniających Narodowe Święto Niepodległości, które odbędzie się 11 listopada 2023 roku.

Zgodnie z harmonogramem uroczystości, punktualnie o godzinie 10:00 rozpocznie się Uroczysta Msza Święta. Miejsce jej przeprowadzenia to kościół pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej, zlokalizowany przy ulicy Wolności 51.

Po zakończeniu mszy, o godzinie 11:00 przewidziany jest przejazd przez ulicę Wolności w kierunku Rynku. Tutaj, o godz. 11:30 nastąpi główna część uroczystości.

Następnie na placu rynkowym odbędzie się ceremonia, podczas której zostanie odegrany Hymn Państwowy oraz odbędzie się podniesienie flagi państwowej. Będzie również okazja do wysłuchania przemówień okolicznościowych oraz złożenia Roty.