IX Edycja „Biegu Dwóch Szybów” w Chorzowie i Katowicach

IX Edycja „Biegu Dwóch Szybów” w Chorzowie i Katowicach

W niedzielę, 5 listopada, ulicami dwóch śląskich miast – Chorzowa i Katowic – przemierzą swoją trasę zawodnicy startujący w IX edycji „Biegu Dwóch Szybów”.

Punkt początkowy biegu ustalono przy Szybie Prezydent znajdującym się w Chorzowie. Stamtąd uczestnicy ruszą w kierunku Szybu Wschodniego II KWK Kleofas w Katowicach, by następnie powrócić do miejsca startu. Konkretna trasa biegu przebiegać będzie przez ulice Kościuszki, Parkową, a także alejki Parku Śląskiego. W Katowicach biegacze miną między innymi ulice Złotą, Lipową, Dębową, Wąską, Bracką na odcinku chodnikowym, Gliwicką oraz Bocheńskiego z wykorzystaniem również fragmentu chodnika. Dalej trasa prowadzić będzie drogami równoległymi do ul. Bocheńskiego, a potem przez ul. Pośpiecha, Ondraszka aż do Gliwickiej. Następne etapy to Szewczenki, Baildon, Żmija a następnie powrót na ulice Dębową (chodnik), Studzienną, Złotą. W Chorzowie uczestnicy ponownie pokonają alejki Parku Śląskiego oraz ścieżki Parku Redena, by dostać się na ciąg pieszo-rowerowy prowadzący ulicą Kościuszki.

Start wyścigu planowany jest na godzinę 11:00, a metę zawodnicy powinni przekroczyć najpóźniej o 13:10. W związku z tym, na czas trwania imprezy sportowej, istnieje konieczność krótkotrwałego wstrzymywania ruchu na ulicach objętych trasą biegu oraz na przecięciach tej trasy z innymi drogami.

W związku z wydarzeniem apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie komend służb odpowiedzialnych za zabezpieczanie biegu.