Regulacje drogowe w Chorzowie ze względu na nadchodzący mecz Ekstraklasy

Regulacje drogowe w Chorzowie ze względu na nadchodzący mecz Ekstraklasy

Powiadomienie o modyfikacjach drogowych w związku z organizacją meczu Ekstraklasy piłki nożnej na Stadionie Śląskim w Chorzowie, które odbędzie się 25.05 (sobota). Policja, mając na uwadze bezpieczeństwo i płynność ruchu, wnioskowała o wprowadzenie zmian w systemie transportu miejskiego.

Zasady dotyczące zmian w ruchu są następujące: począwszy od godziny 14:00, ulica Parkowa – na odcinku od ronda znajdującego się przy Galerii AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki – stanie się jednokierunkowa (kierunek ul. Kościuszki). Czasowe ograniczenie tego odcinka odwołane zostanie 26.05 około godziny 2:00, kiedy to ruch pojazdów powróci do swojej dwukierunkowej formy.

W tym samym czasie, czyli od godziny 14:00, zarówno po prawej, jak i lewej stronie ulicy Parkowej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Ten tymczasowy przepis będzie obowiązywał do godziny 6:00 dnia 26.05.

Uwaga dla kierowców: w przypadku zauważalnego wzrostu natężenia ruchu, policja może podjąć decyzję o zamknięciu części ulicy Katowickiej. Obejmie to odcinek między ulicą Parkową/al. Wojska Polskiego a łącznikiem umieszczonym między jezdniami ul. Chorzowskiej w Katowicach. Rejon ten jest znany ze swojego podziemnego przejścia pieszego.