Wolny dzień chorzowskiego policjanta nie przeszkodził mu w zatrzymaniu złodzieja

Wolny dzień chorzowskiego policjanta nie przeszkodził mu w zatrzymaniu złodzieja

Policjant z chorzowskiego wydziału, sierż. sztab. Marek Pyzik, podczas swego dnia wolnego od służby, nie zawahał się interweniować i zatrzymać złodzieja na terenie jednego z supermarketów w Mikołowie. Ta sytuacja stanowi kolejny dowód na to, że obowiązki stróża prawa nie kończą się po zakończeniu zmiany. Zatrzymany osobnik to 35-latek pochodzący z Mikołowa, który za swoje czyny odpowie przed sądem.

Akcja rozegrała się w momencie, gdy mundurowy wysiadał ze swojego pojazdu przy mikołowskim markecie. Swoją uwagę przykuł do siebie mężczyzna, który w panice wybiegał ze sklepu, trzymając torbę. Bezpośrednio za nim biegła pracownica sklepu próbująca go powstrzymać. Niezwłocznie reagując na tę sytuację, chorzowski dzielnicowy ruszył w pościg. Po krótkim czasie udało mu się zatrzymać podejrzanego i oczekiwać na przybycie patrolu z Mikołowa. Jak się później okazało, powodem nagłej ucieczki mężczyzny był kradzież czterech butelek alkoholu.

Reakcja chorzowskiego dzielnicowego jest dowodem na to, że prawdziwy policjant zawsze jest gotowy do działania – niezależnie od tego, czy jest na służbie, czy korzysta z zasłużonego odpoczynku. Takie zachowanie powinno stanowić wzór dla innych stróżów prawa i przypominać o istotnej roli Policji w zapewnianiu bezpieczeństwa oraz utrzymaniu porządku publicznego.