Radosne obchody Święta Trzech Króli w naszym mieście: Gdzie i kiedy dołączyć do Orszaku?

Radosne obchody Święta Trzech Króli w naszym mieście: Gdzie i kiedy dołączyć do Orszaku?

Święto Trzech Króli, znane również jako Objawienie Pańskie, jest wyjątkowym dniem w kalendarzu katolickim. Tego dnia, co roku 6 stycznia, oddajemy cześć Mędrców z Wschodu, którzy udali się do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. W Kościele Katolickim celebracja tego święta ma specjalne znaczenie i oprócz tradycyjnych mszy świętych obchodzona jest poprzez organizowanie procesji zwanych Orszakami Trzech Króli. W tym roku, mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję uczestniczyć aż w dwóch takich wydarzeniach.

W Chorzowie Batorym Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa organizuje XI Wielkohajducki Orszak Trzech Króli pod hasłem „W jasełkach leży”. Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 9:30 na parkingu Centrum Medycznego BetaMed. Już krótko po zebraniu uczestników, o 9:40, orszak ruszy ulicami Trzyniecką, Długą i Wyspiańskiego w kierunku kościoła. Po drodze dołączą do nich postacie Pasterzy i Mędrców.

Uroczysta msza święta rozpocznie się o 10:30. Po jej zakończeniu, przed kościołem czekają miłe niespodzianki: ciepły poczęstunek dla zgromadzonych oraz słodkie upominki dla wszystkich przebranych uczestników Orszaku. Dodatkowym punktem programu będzie ogłoszenie wyników konkursu na najbardziej kreatywną koronę orszakową.

Drugi z orszaków wyruszy o godzinie 17:00 spod Kościoła Marii Magdaleny w Chorzowie Starym. Po przemarszu ulicami miasta, XIV Chorzowski Orszak Trzech Króli dotrze do Ogrodu Starochorzowskiego Domu Kultury. W oczekiwaniu na przybycie Mędrców ze Wschodu, uczestnicy będą mogli podziwiać żywą szopkę i cieszyć się kolędami wykonywanymi przez solistów studia artystycznego BANDA Rabanda oraz Chorzowskiego Brass Band-u.

Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie finałowy koncert XIX Starochorzowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się około godziny 17:30.